Словачка детронира Халеп в Ню Хейвън

Словашката тенисистка Магдалена Рибарикова победи с 6:2, 4:6, 6:3 миналогодишната шампионка и поставена под номер едно в схемата Симона Халеп на осминафиналите от турнира за жени в Ню Хейвън, който е с награден фонд в размер на 710 хиляди щатски долара. Рибарикова, която е под номер 68 в световната ранглиста на WТА, спечели цели шест пъти подаването на румънската си съперничка, включително и в решителния шести гейм на третия сет. Тогава тя поведе с 4:2 и задържа собствения си сервис, за да стигне до крайния успех.

По-рано през деня американката Алисън Риске победи поставената под номер 6 италианка Флавия Пенета с 6:1, 7:6(3). Единствената останала представителка на домакините в турнира проби четири пъти в първия сет и общо пет пъти в мача подаването на Пенета.

Чехкинята Барбора Захлавова Стрицова също се класира за четвъртфиналите, след като спечели със 7:5, 6:2 срещу французойката Каролин Гарсия. Нейната сънародничка Петра Квитова също нямаше особени проблеми на осминафиналите, след като победи с 6:2, 6:1 рускинята Екатерина Макарова.