Леверкузен докосва групите на ШЛ

Отборът на Байер (Леверкузен) взе комфортна преднина в първия плейофен мач от Шампионската лига срещу датския Копенхаген. Германците победиха с 3:2 и имат всички надежди, че ще стигнат групите на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Интересното е, че всички голове в двубоя паднаха преди почивката.

Резултатът бе открит от Щефан Кислинг, който в петата минута засече с левия крак ниско центриране на Хакан Чалханоолу. Скоро обаче Матиас Йоргенсен изравни с глава след корнер. В 13-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, след като Даниел Амартей даде преднина на датчаните след разбъркване в наказателното поле и удар с глава.

В средата на първата част обаче Карим Белараби изравни отново, след като се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Малко преди почивката пък Сон Хюн-Мин направи 3:2 за Леверкузен, след като кореецът се озова сам срещу вратаря и вкара. Това се оказа и последният гол в мача и така Байер има аванс преди реванша на собствен терен.

КОПЕНХАГЕН - ЛЕВЕРКУЗЕН 2:3
0:1 Кислинг (5)
1:1 Йоргенсен (9)
2:1 Амартей (13)
2:2 Белараби (31)
2:3 Хюн-Мин (42)