Голово реми с първи гол на Хамес в дербито между Реал и Атлетико за Суперкупата (видео + галерия)

Отборите на Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид) не успяха да излъчат победител в първия мач за Суперкупата на Испания на "Сантиаго Бернабеу" тази вечер. Двата тима си вкараха по един гол за 1:1 в доста постно дерби. Очакваният спектакъл не се получи, като едва в края на срещата на терена стана по-интересно. Хамес Родригес даде преднина на "белия балет" в 80-ата минута, но Раул Гарсия възстанови равенството в 88-ата минута и запази добри шансове на своя тим преди реванша.

Първото полувреме бе доста скучно откъм интересни положения. В началото Атлетико (Мадрид) стоеше по-добре и в 13-ата минута Марио Манджукич отправи далечен удар, който обаче бе спасен от Икер Касийяс. Две минути по-късно и Саул опита нещо подобно, но отново вратарят на домакините улови.
Реал - Атлетико
В същото време Реал не можеше да сътвори нищо интересно в предни позиции. В 30-ата минута Карвахал центрира интересно но Моя излезе и пресече. Три минути по-късно действията отново се пренесоха пред Касийяс, който излезе неразчетено и подари топката на Манджукич, който обаче твърде леко опита да го прехвърли и не успя.

В 40-ата минута Реал стигна до най-добрата си възможност през тази част, като Бейл центрира за Роналдо, който стреля с глава, но покрай вратата.

На полувремето Карло Анчелоти извади от игра Роналдо и пусна на негово място Хамес Родригес, като вероятно причината е травмата, която мъчи португалеца напоследък.
Домакините стояха малко по-добре през втората част и в 47-ата минута Гарет Бейл напредна и стреля от труден ъгъл, но право в ръцете на вратаря. След това в 68-ата минута "белият балет" пропусна най-добрия си шанс в мача. Бейл стреля от фаул и затрудни Моя, който изби топката в краката на Тони Кроос, който обаче от близо не успя да отбележи. Две минути по-късно пък Хамес отправи удар, който обаче не бе точен.

Реал продължи да бъде по-активният тим на терена и в 80-ата минута се стигна до разбъркване пред вратата на Моя, като някак топката стигна до Хамес Родригес, който я прати в мрежата за 1:0. След това Атлетико имаше две възможности да се върне в мача, но със сериозни пропуски пред Касийяс се отличиха Коке и Миранда. В 88-ата минута обаче при едно центриране от корнер Раул Гарсия от близо успя да насочи кълбото в мрежата и възсатони равенството за крайното 1:1.
Така изглежда всичко ще се реши в реваша в петък на "Висенте Калдерон", като "дюшекчиите" имат минимално предимство заради отбелязания гол на чужд терен.

Реал (Мадрид) - Атлетико (Мадрид) 1:1
1:0 Родригес (80)
1:1 Гарсия (88)

РЕАЛ: Касийяс, Карвахал, Пепе, Рамос, Коентрао, Модрич (Ди Мария 78), Алонсо, Кроос, Бейл, Роналдо (46 Родригес), Бензема

АТЛЕТИКО: Моя, Сикейра (Ансалди 63), Годин, Миранда, Хуанфран, Суарес, Габи, Коке, Гарсия, Саул (Гризман 56), Манджукич (Хименес 78)