Наполи и Атлетик (Билбао) си вкараха по един гол и оставиха развръзката за реванша (видео)

Отборите на Наполи и Атлетик (Билбао) не успяха да излъчат победител в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Мачът на "Сан Паоло" завърши 1:1, като явно развръзката ще бъде в реванша другата седмица. Гостите първи откриха резултата чрез Икер Муниаин в 41-ата минута, но Гонсало Игуаин изравни в 68-ата минута.

Наполи започна мача по-добре и още в началото имаше няколко добри положения за гол. В 3-ата минута Марек Хамшик се освободи в наказателното поле и стреля, но покрай вратата. Три минути по-късно Лоренцо Инсиние бе изведен сам срещу вратаря, но изстрелът му от воле не се получи и той не успя да отбележи.

Постепенно обаче гостите успяха да овладеят натиска на своя съперник и също започнаха да поглеждат към вратата на Наполи. В 27-ата минута Лапорт отправи страхотен изстрел с глава минал на сантиметри от вратата. В 33-ата минута пък след отлично центриране в наказателното поле Ариц Адурис се извиси и стреля с глава, но Рафаел спаси. В 41-ата минута по-добрата игра на баските даде резултат. Оскар де Маркос напредна по крилото и намери Икер Муниаин, който с прецизен удар по земя заби кълбото в мрежата за 0:1.

И в началото на второто полувреме Атлетик стоеше по-добре и пропуски пред вратата на Рафаел направиха Муниаин и Адуриц. Наполи обаче засили натиска в средата на полувремето и в 68-ата минута Гонсало Игуаин овладя една топка пред наказателното поле, напредна и стреля в обратния ъгъл, за да направи резултата 1:1.

Само две минути по-късно домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Хосе Кайехон останал сам срещу вратаря не успя да отбележи. След това и Дрис Мертенс отправи бомбен удар в 83-ата минута, но Горка Ираисос виртуозно спаси. След това нов шанс имаше и пред Игуаин, който също не успя да преодоле стража на испанците.

Така мачът завърши без победител, като леко предимство преди реванша има отборът на Атлетик заради гола на чужд терен.

Наполи - Атлетик Б 1:1
0:1 Муниаин (41)
1:1 Игуаин (68)

НАПОЛИ: Рафаел, Маджо, Кулибали, Бритос, Албиол, Жоржиньо, Гаргано, Хамшик (Мичу 78), Кайехон, Инсиние (Мертенс 60), Игуаин

АТЛЕТИК: Ираисос, Лапорт, Рико, Баленсиага, Гурпеги, Бенят (Сан Хосе 75), Итураспе (Моран 89), Де Маркос, Сусаета (Сусаета 80), Муниаин, Адуриц