Холандия шокира Черна гора в Подгорица

Националният отбор на Холандия сътвори истински подвиг и шокира Черна гора насред Подгорица, записвайки победа с 65:60. Това бе втори успех за "лалетата", които се наредиха веднага след Израел в класирането на нашата група В, заемайки втора позиция с актив от 2 победи и 1 поражение. На старта "оранжевите" удариха България като гост, а в единственото си домакинство досега отстъпиха именно на лидера Израел.

В зала "Морача" домакините бяха по-добрият отбор през първата четвърт и постепенно дръпнаха в резултата, като след една част имаха аванс от 15:20. През втората четвърт черногорците съумяха да запазят водачеството си и на почивката имаха шест точки преднина - 30:36.

Холандците нанесоха решителния удар след почивката, когато удържаха съперника си без кош близо шест минути и поведоха с 43:36 след серия от 13:0, а общият резултат в третата четвърт бе 20:5, за да се стигне до 50:41 след 30 минути.

В последната част Черна гора хвърли всичко от себе си, като Владимир Михайлович вкара тройка за 61:60 при оставащи 26 секунди, но холандците показаха железни нерви от наказателната линия, за да се стигне до крайното 65:60.

Роланд Шафтенаар реализира 18 точки за победата при стрелба 7/11, а Арвин Слагтер добави 12 точки.

Сеад Шехович единствен завърши с двуцифрен актив за Черна гора, записвайки 13 точки срещу името си.