Партизан (Червен бряг) спечели съседско дерби с Ботев (Луковит)

В Червен бряг Партизан взе съседското дерби, побеждавайки с 4:1 Ботев (Луковит) в двубой от 1-ия кръг на Северозападната В група. През целия мач домакините показаха, че успеха повече им приляга. Те бяха близо до откриване на резултата още в 12-ата минута, но Петьо Славчев пропусна да вкара на празна врата. Малко след това вместо гол аванс те вече трябваше да догонват. В 19-ата минута реализаторът на гостите Милен Тонев се освободи от Галин Великов и с прецизен шут даде преднина на Ботев. Радостта на футболистите от Луковит обаче бе кратка, защото в 21-ата минута равенството бе възстановено. Калоян Тодоров центрира от фаул от десния фланг, но топката прехвърли всички, включително и вратаря Антонов и се укроти в мрежата му.

След почивката домакините имаха тотално превъзходство и успяха да го материализират. Първо в 59-ата минута Юлиян Младенов направи Антонов безпомощен с шут от 30 метра. Пет минути по-късно Цветан Петров центрира и младият Момчил Стоянов покачи на 3:1. Малко след това Тонев имаше отлична възможност да върне интригата, но отблизо не успя да преодолее стража на Партизан – Кръстев. Всичко приключи в 79-ата минута, когато Младенов шутира, топката се отби от напречната греда, но притичалия Теодор Лазаров с глава оформи крайното 4:1.