Спартак (Плевен) започна новия сезон с 6:0

Спартак (Плевен) разби у дома с 6:0 Ювентус (Малчика) на старта на Северозападната В група. Гостите можеха да отнесат поне още 10 попадения, ако съперникът им не ги пожали особено в последния половин час на мача. Мъките им започнаха още в 6-ата минута, когато лидерът на плевенчани Любомир Иванов уцели гредата. В 15-ата минута Васил Шопов откри резултата. Малко след това Любомир Иванов удвои след самостоятелен пробив. Десетина минути преди почивката Стефан Христов се освободи от бранителите на гостите и направи 3:0.

В началото на втората част Любомир Иванов бе повален в наказателното поле и сам реализира дузпата за 4:0. В 57-ата минута Шопов подаде на Стефан Христов пред голлинията и таранът насочи топката в мрежата на Ювентус. Секунди по-късно Любомир Иванов оформи своя хеттрик. След това гостите привършиха силите, но пък съперникът им намали темпото. Едва в последните минути футболистите на Ювентус тръгнаха за почитен гол и бяха близо до него. В 84-ата минута съдията Павел Мичев отсъди дузпа в тяхна полза. Константин Генков изпълни, но плевенския страж Станислав Антонов спаси.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – I кръг:

Левски (Левски) - Ботев (Козлодуй)   1:0
1:0-Бърканичков-82 мин.

Академик (Свищов) - Ком (Берковица)   2:1
1:0-Денчев-15 мин, 2:0-Соколов-22 мин, 2:1-Владислав Иванов-63 мин.

Етър (Велико Търново) - Янтра (Габрово)   1:0
1:0-Николай Николаев-27 мин.

Партизан (Червен бряг) - Ботев (Луковит)   4:1
0:1-Тонев-19 мин, 1:1-Тодоров-21 мин, 2:1-Младенов-59 мин, 3:1-Момчил Стоянов-64 мин, 4:1-Лазаров-79 мин.

Ситомир (Никопол) - Видима-Раковски (Севлиево)   0:2
0:1-Младен Николаев-29 мин, 0:2-Петков-40 мин.

Бдин (Видин) - Павликени (Павликени)   4:1
1:0-Гецов-15 мин. /автогол/, 2:0-Цветомир Тодоров-19 мин, 2:1-Чирпанов-45 мин, 3:1-Цветелин Тодоров-52 мин, 4:1-Ивайло Иванов-87 мин.

Спартак (Плевен) - Ювентус (Малчика)   6:0
1:0-Шопов-15 мин, 2:0-Любомир Иванов-19 мин, 3:0-Стефан Христов-34 мин, 4:0-Любомир Иванов-51 мин. /дузпа/, 5:0-Стефан Христов-57 мин, 6:0- Любомир Иванов-58 мин.