Гълъбинов започна с гол сезона в Италия

Националът на България Андрей Гълъбинов статира сезона в Италия с гол, но за негово съжаление тима му Ливорно отпадна от турнира за Купата на Италия след поражение с 2:4 от Басано.

Родният нападател, който се завърна това лято при “виненочервените” откри головата си сметка за сезона още в 15-ата минута. Деветката на Ливорно бе точен след хубаво овладяване на топката и удар под горната греда.  Гълъбинов спря на гърди топката след центрира не Луга Силигарди и вдигна публиката на крака с първия си гол за Ливорно срещу един от бившите си тимове. Той игра в Бесано през 2012 година, където записа един полусезон.

Третодивизионния тим обаче показа по-добра игра и още в 35-ата минута обърна резултата. Първо Майстрело изравни в 26-ата минута, а след това от дузпа Йоколано даде преднина.

Домикините успяха моментално да изравнят 2:2 с гол на Москати в 42-ата минута, а Гълъбинов с глава пропусна да вкара за 3:2 в последните секунди на първата част.

През втората часта имаше положения пред двете врати, но късмета бе на страната на гостите, които в 86-ата минута поведоха с гол на Приола.

Гълъбинов и компания тръгнаха да търсят равенство, за да стигнат поне до продължение, но Стевнин се възползва от пространствата в отбраната и оформи крайното 2:4 в полза на Басано, който излиза срещу Лацио на "Олимпико" в следващия кръг.

Андрей Гълъбинов вкара осем гола и в предсезонната подготовка, като се очаква да е един от лидерите на Ливорно в предстоящия сезон в Серия “Б”.

ЛИВОРНО - БАСАНО 2:4
1:0 Гълъбинов (15)
1:1 Майстрело (26)
1:2 Йоколано (35-д)
2:2 Москати (42)
2:3 Приола (87)
2:4 Стеванин (90)

Livorno - Bassano 2-4 by mohamed1021