Въпреки че изкупи звездите им, Ливърпул се измъчи със "светците", но все пак стартира с победа (видео)

Ливърпул стартира успешно новия сезон в Премиър лийг, след като победи трудно - с 2:1, Саутхамптън на "Анфийлд". Въпреки че "светците" са с изцяло обновен отбор, след като продадоха големите си звезди през лятото, част от тях именно на мърсисайдци, селекцията на Роналд Куман се представи изключително силно. Рахим Стърлинг изведе домакините напред в 23-ата минута, а Натаниел Клайн изравни в 56-ата. Даниел Стъридж донесе трите точки на мърсисайдци в 79-ата минута, а в самия край гредата спаси Ливърпул от ново изравняване.

Две от новите попълнения на "червените" - Хавиер Манкийо и Деян Ловрен стартираха сред титулярите. Испанецът започна като десен краен защитник, докато Глен Джонсън бе ляв бак. Бившият играч на "светците" - Деян Ловрен,  застана в центъра на отбраната, като негов партньор беше Мартин Шкъртел. На върха на атаката очаквано започна Даниел Стъридж, а Рики Ламбърт, друг бивш играч на Саутхамптън, остана на скамейката за началото.

В състава на Саутхамптън имаше четирима дебютанти - Фрейзър Форстър, Райън Бертранд, Душан Тадич и Грациано Пеле. Шейн Лонг бе на скамейката.

Даниел Стъридж отправи много опасен изстрел в първите минути, а малко по-късно нападателят на мърсисайдци имаше претенции и за нарушение на границата на наказателното поле, когато финтира Йошида и бранителят го препъна, но Клатънбърг подмина ситуацията. В 23-ата минута домакините заслужено стигнаха до гол аванс. Джордан Хендерсън отне една топка в собствената си половина и с много добро дълго подаване изведе Стърлинг в чиста позиция. Талантът на Ливърпул много елегантно пусна топката покрай Форстър за 1:0.

Постепенно гостите започнаха да поглеждат по-смело в предни позиции, като най-опасните атаки на "светците" минаваха през зоната на Манкийо, който показа колебания в дебюта си в Премиър лийг. В добавеното време на първата част Шнайдерлин отправи страхотен изстрел от над 20 метра, но Миньоле успя да избие с една ръка. Веднага след това и Стърлинг бе близо до втори гол, но Форстър също се намеси сигурно.

В 56-ата минута Саутхамптън изравни резултата. Гостите разиграха много добре след тъч в половината на Ливърпул, Тадич изведе по брилянтен начин - с пета, Клайн, който простреля Миньоле с много силен изстрел. В 62-ата минута "светците" бяха много близо до пълен обрат. Отново Тадич подхвана атаката по левия фланг, намери Уорд-Праус, който продължи към Дейвис. Последният стреля от движение, но не успя да нанесе силен изстрел и Миньоле спаси.

Ливърпул натисна, за да си върне преднината, и в 79-ата минута това се случи. Отбраната на Саутхамптън не съумя да се справи с едно центриране отдясно, Стърлинг успя да играе с глава в наказателното поле, а Стъридж се измъкна от засадата и отблизо прати топката във вратата на  Фортсър - 2:1.

Две минути преди края на редовното време гостите пропуснаха чудесна възможност да изравнят отново. Грешка на Шкъртел даде възможност на Шнайдерлин да стреля силно от няколко метра, Миньоле успя да докосне топката, след което тя рикошира в напречната греда. След това Шейн Лонг не успя с глава да направи точна добавка.