ПСЖ победи Бастия, но се притесни за Ибра (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 Бастия в мач от втория кръг на Лига 1. Феновете на тима обаче не успяха да се зарадват напълно на трите точки, тъй като голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович напусна терена още в 15-ата минута. Шведът пострада при сблъсък с Ел Хаджи Ба и получи травма в реброто. Засега не е ясно колко сериозна е контузияра на нападателя.

Автори на попаденията за отбора на Лоран Блан бяха Лукас Моура и Единсон Кавани. Дебют за тима направиха новите попълнения Давид Луис, който дойде от Челси за почти 50 милиона евро и Серж Орие, който пък бе взет от Тулуза. Първият бе титуляр и остана на терена през целия мач, докато вторият се появи на почивката.

Резултатът бе открит в средата на първата част, след като Грегори ван дер Вийл намери по отличен начин с центриране Лукас, който без да се бави наказа Алфонс Ареола. В 57-ата минута Кавани удвои. Уругваецът, който заигра на върха на атаката след напускането на Ибра, получи извеждащ пас от Марко Верати и след като обработи топката я прокара покрай вратаря. До края на мача ПСЖ можеше да вкара още голове, но Кавани и Хавиер Пасторе пропуснаха. Гостите пък можеха да намалят чрез Кристофър Мабулу, който нахлу в наказателното поле, но Давид Луис се намеси отлично, за да му избие топката.

Така ПСЖ записа първи успех в новия шампионат на Франция, след като в първия кръг завърши наравно 2:2 срещу Реймс. Бастия пък остава с точката, която спечели преди седмица от домакинството си на Олимпик Марсилия.