Третодивизионен тим изхвърли Майнц за купата след 10-голов трилър и дузпи

Третодивизионният отбор на Кемницер сътвори сензацията в първия кръг за Купата на Германия, като изхвърли Майнц 05 след истински трилър с 10 гола и дузпи. Българският халф на гостите Тодор Неделев отново не бе в групата за мача.

Мачът бе невероятно зрелище. В началото Майнц взе преднина от два гола след точни изстрели на Ники Цимлинг и Шинджи Оказаки в 24-ата и 49-ата минута. Само за три минути обаче домакините се върнаха в мача с две попадения на Финк в 50-ата и 53-ата минута. В 73-ата минута гостите отново взеха преднина в резултата с гол на Коо, но автогол на Бунгерт в 88-ата минута доведе мача до 3:3 и продължения.

Там отборът на Кемницер имаше инициативата и на два пъти повеждаше в резултата. В 103-ата минута Зайрайс направи 4:3, но в 109-ата Бунгерт изравни. Пълната драма настъпи в края на мача, когато Кел-Гомес отново изведе домакините напред за 5:4, но в добавеното време Гайс доведе нещата до 5:5.

Така се наложи победителят да бъде определен с дузпи. В тях домакините показаха по-силни нерви и с 5:4 точни удара елиминираха далеч по-именития си съперник.

Междвременно напред продължават и отборите на Байер (Леверкузен) и Дуисбург. "Аспирините" победиха с 6:0 Валдалгешайм, а "зебрите" се наложиха с 1:0 над Нюрнберг.