Тихомир Иванов седми във финала в скока на височина

Тихомир Иванов завърши по отличен начин участието си на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих. 20-годишният талант от Плевен раздели седмото място във финала в скока на височина с резултат 2.26 м заедно с италианците Джанмарко Тамбери и Марко Фасиноти. Възпитаникът на Георги Гетов се справи с височината от втори опит. Преди това той скочи от раз 2.21 м. Иванов прави опити и на 2.30 м, като загатна, че скоро може би ще е готов за преодоляване и на тази височина, но в Цюрих не успя да се справи. Състезателите в сектора трябваше да се справят с изключително неблагоприятните метеорологични условия - дъжд и студено време. Иванов, който беше финалист на Европейското първенство за старша възраст през миналата година, има личен рекорд от 2.28 м, поставен десетина дни преди началото на шампионата на Стария континент. Това беше дебют за него на голям форум при мъжете. Седмото място на плевенчанина е второто най-добро класиране на България на първенството в Цюрих до момента. На по-предно място се нареди единствено Ивет Лалова, която завърши пета във финала на 100 м.

Снимка: Getty Images/Guliver