Литекс разби Черно море и започна да набира скорост

Отборът на Литекс разби с 3:0 Черно море в първия мач от 5-ия кръг на "А" група. Вилмар Джордан вкара в 33-ата и 79-ата минута, а юношата Пламен Гълъбов добави едно попадение в 83-ата.

Варненци завършиха срещата с човек по-малко заради червен картон на Слави Сталев.

Това е най-убедителната победа на "оранжевите" от началото на сезона. Футболистите на Красимир Балъков имат вече 7 точки, а тези на Александър Станков са с едва 2 и са на последно място в класирането.

В редиците на домакините направи впечатление завръщането на Джаксън Менди, който пропусна последните няколко срещи заради травма. Контузията му обаче се възобнови днес и той напусна принудително още в 29-ата минута.

В началните минути на двубоя двата тима залагаха предимно на центрирания от фланговете, което не представляваше проблем за защитниците. Едва в 19-ата минута Георги Божилов отправи първи точен удар към една от двете врати, но вратарят на ловчанлии Винисиус Баривйера улови.

В 33-ата минута "оранжевите" се възползваха от първата грешка в защитата на варненци и поведоха в резултата. Слави Сталев не се справи с изчистването на топката, Кристиян Малинов я овладя и подаде на Джордан, а за колумбийския голмайстор не бе проблем да преодолее Георги Китанов.

Още в следващата атака младият вратар допусна груба грешка, но Джордан не бе достатъчно съобразителен и не се възползва.

В 37-ата минута "моряците" отговориха с далечен удар на Симеон Райков, който обаче премина встрани от вратата. Две минути по-късно Малинов затрудни максимално Китанов, но все пак вратарят успя да отрази неговия силен изстрел.

В 54-ата минута ловчанлии поискаха дузпа за нарушение срещу Джордан, но такава не бе отсъдена.

Гостите от Варна така и не успяха да създадат опасно положение пред Винисиус, а в 79-ата минута интригата в мача окончателно бе убита. Най-добрият в оранжево Джордан направи отлична самостоятелна акция и с хубав удар покачи на 2:0.

Две минути по-късно Сталев получи втори жълт картон, след което съпротивителните сили на играчите на Черно море съвсем рухнаха. В 83-ата минута 18-годишният Гълъбов се извиси след центриране от ъглов удар и с глава оформи класическото измерение на резултата.

Агитката от Варна пък отново не пропусна да демонстрира негативното си отношение към треньора Александър Станков. Този път това стана с плакат с нецензурен надпис на английски език по адрес на специалиста.