Без "Кариерен златен Мастърс" за Ноле и тази година

Световният номер едно Новак Джокович напусна турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати в третия кръг, елиминиран от Томи Робредо (Испания) с 6:7(6), 5:7 и няма да успее да завърши така мечтания "Кариерен златен Мастърс" тази година. Сърбинът, който никога не е печелил надпреварата в Охайо, изоставаше с 3:6 в първия сет и стигна все пак до тайбрек, но и там не намери играта си. Робредо завърши сета с ас, който Джокович оспорваше. Видеоповторението показа, че топката едва е закачила линията, но беше дадена добра и така приключи първата част. Ситуацията не беше по-различна във втория сет, като Робредо пропусна първите си два мачбола, но в крайна сметка с лоб успя да спечели и втория сет.

"Разочарован съм от края ми в Синсинати, където за пореден път се провалям, но това е спортът. Не играх добре нито в Торонто, нито тук, но се надявам, че нещата ще бъдат различни на US Open", коментира сърбинът след края на мача.

"Когато приключа с кариерата, когато си стоя у дома и приятелите ми са на гости, ще си спомням за дни като този", каза пък шеговито Робредо след мача.

В същото време 5-кратният шампион Роджър Федерер ще играе с Анди Мъри на четвъртфинала, след като малко трудно се справи с французина Гаел Монфис с 6:4, 4:6, 6:3. "Чувствам се така, сякаш съм пропуснал някои възможности в днешния мач, но и Гаел има заслуга за това. Това се отнася особено за втория сет, но като цяло позитивните неща са повече", заяви 33-годишният швейцарец.

Двамата се срещнаха за първи път от октомври насам, а още в самото начало Федерер загуби сервиса си. До края обаче той вдигна доста нивото и взе три от петте възможности за пробив, за да победи с 6:4. Във втората част Монфис опита да наложи преса върху швейцареца и това се получи в някои моменти, което се оказа и решаващо за равенството. В третата част Федерер нанесе своя удар в осмия гейм, след което затвори мача със своя сервис.

Канадецът Милош Раонич, номер 5 в схемата на турнира, елиминира Стив Джонсън от САЩ изненадващо трудно - 6:7(7), 6:3, 7:6(4). Давид Ферер (Испания) отстрани Михаил Южни (Русия) със 7:5, 6:0, а италианецът Фабио Фонини се справи с Лу Йен-Хсун от Тайван с 3:6, 6:3, 6:3.