100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Мъри се измъчи с Иснър, но е на 1/4-финал

Двукратният шампион Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 4 милиона долара.

Поставеният под номер 8 Мъри елиминира в драматичен мач представителя на домакините и миналогодишен финалист Джон Иснър с 6:7(3), 6:4, 7:6(2) за 2:23 часа игра. Шотландецът пласира 14 аса и не допусна пробив в мача. Той загуби първия сет след тайбрек, но във втория поведе рано с 2:0 гейма и удържа аванса си до края.

Третата част отново стигна до тайбрек, като Мъри взе последните четири точки в него, за да триумфира. Иснър наниза 21 аса, но това не беше достатъчно. Победителят от 2008 и 2011 година Мъри ще се изправи на четвъртфиналите срещу спечелилия двубоя между втория в схемата Роджър Федерер (Швейцария) и Гаел Монфис (Франция).