Трима спортни таланти на "Еврофутбол" със световни постижения

Трима от спортните таланти на "Еврофутбол" спечелиха световни титли в последните дни. Денислав Коджабашев направи истински фурор на Световните игри за хора на инвалидни колички и с ампутации в Стоук Мандевил, Англия. Варненецът грабна два златни медала – индивидуално и в отборното класиране, в надпреварата по тенис на маса.

Още във вторник миналата седмица Денислав надделя с по 3:0 последователно над съперници от Кувейт, Ирландия, Дания и Италия. Победната си серия той продължи и в сряда, когато на полуфинала срази представителя на Дания с 3:0, а на финала надигра със същия резултат чеха Давид Пулпан. Точно Пулпан стана главно действащо лице и в следващия успех на Коджабашев – двамата излязоха отборно срещу Саудитска Арабия и Дания и ги победиха отново с 3:0. В четвъртък сутринта на полуфинала двойката Коджабашев/Пулпан "разби" и Канада с 3:1, а по-късно на самия финал отказа и Италия пак с 3:1. Така, спортният талант на „Еврофутбол“ Денслав Коджабашев, завърши световното първенство без загубен мач.

На 07.08.2014 г. Камен Минков пък взе златото при младежите в щафетата 4х100 метра в същия турнир. Той бяга на втори пост, а квартетът ни бе допълнен от датчанина Даниел Йоргенсен, който се изяви на трети пост. На първи бе Антоан Божилов, а последен - Християн Стоянов. Камен затвърди отличното си представяне на това първенство и с 5-то си място на 400 метра.

В събота Мирослав Кирчев стана световен вицешампион в олимпийската дисциплина едноместен каяк на 1000 метра на шампионата на планетата в Москва. 23-годишният русенец завърши на 1,3 сек след победителя Йозеф Достал от Чехия. Вчера пък Миро зае 6-та позиция на 500 м с 01:40.819 стотни, а първи бе Рене Поулсен от Дания с  01:39.190 стотни.

Десислава Георгиева – друг талант на "Еврофутбол", финишира шеста на Световното първенство по академично гребане за юноши и девойки в Хамбург в дисциплината 2000 метра скиф в неделя. Деси заемаше 5-тото място, но в последните 500 м бе изпреварена от китайката Цанг. Георгиева направи време 10:21.240 минути, а победител е представителката на домакините Гоелднер с 09:45.110 минути.