Челси победи Ференцварош в контрола, но загуби Дрогба (видео)

С гол на Сеск Фабрегас в 81-ата минута Челси се наложи с 2:1 над Ференцварош в контролна среща в Будапеща, с която беше открит новият стадион на унгарския тим "Групама Арена".

"Сините" от Лондон стигнаха до пълен обрат, след като изоставаха в резултата. Унгарският тим излезе напред в 17-ата минута с гол на бившия футболист на Фулъм Золтан Гера. Този резултат се запази до края на първото полувреме, а след почивката лондончани показаха доста по-голяма активност. Това даде резултат в 51-ата минута, когато Рамирес възстанови равенството – 1:1.

Десет минути преди края влезлият като резерва Фабрегас оформи крайното 2:1. Лошата новина за мениджъра на Челси Жозе Моуриньо е контузията на нападателя Дидие Дрогба. Котдивоарецът напусна терена в 30-ата минута,след като преди това се превиваше от болки в глезена на терена. Той беше заменен от Оскар. В последната си проверка преди старта на сезона Челси приема испанския Реал Сосиедад на "Стамфорд Бридж" във вторник.