Силен Бербатов не спаси Монако от шокираща загуба (видео)

Българската звезда Димитър Бербатов игра силно, но тимът му Монако допусна шокираща загуба с 1:2 от Лориен на стадион "Луи II" в първия кръг на френската Лига 1. Българинът постоянно тормозеше отбраната на гостите и на два пъти отправи опасни удари с глава, които с мъка бяха отразени от стража на гостите Бенжамен Лекомт. Той беше и в основата на гола за Монако, след като изработи дузпа, материализирана от резервата Радамел Фалкао през второто полувреме.

Двубоят беше дебют за новия наставник на монегаските Леонардо Жардим, който замени Клаудио Раниери след сезона.

Мачът започна кошмарно за домакините. В 10-ата минута Винсан Абубакар от състава на гостите откри резултата от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Абденур. В 26-ата минута Бербатов имаше възможност да изравни, но ударът му с глава беше отразен от стража на Лориен. В 30-ата минута Монако имаше нова възможност за гол, но вместо да подаде на Бербатов, Курзава предпочете да стреля с глава и ударът му беше отразен от Лекомт.

Негативният резултат принуди треньора на Монако Жардим да потърси промяна в състава и още в 32-ата минута бившият наставник на Спортинг извърши първата си смяна, като пусна в игра Жермен на мястото на Бакайоко. Монако заигра със схема 4-4-2 вместо първоначално избраната 4-3-2-1.

Второто полувреме започна с масиран натиск на домакините, но на няколко пъти атаките на монегаските бяха спирани от отличния вратар на Лориен. В опит да промени негативния резултат Жардим извади големия си коз. В 59-ата минута в игра влезе колумбийската звезда Радамел Фалкао, който замени Лукас Окампос.

Желаният обрат обаче така и не бе постигнат. Нещо повече - Монако остана с човек по-малко, след като Рикардо Карвальо получи втори жълт картон. Само две минути по-късно Бербатов стреля опасно с глава, но невероятния в този мач Бенжамен Лекомт отново спаси.

В 77-ата минута реферът Руди Буке отсъди дузпа за нарушение срещу Димитър Бербатов в наказателното поле при поредната атака на Монако. С изпълнението се нагърби Фалкао, който беше безапелационен - 1:1.

Радостта на Монако трая кратко. Три минути преди края грешка в отбраната на домакините позволи на Лориен да отбележи втори гол чрез Валентин Лавин след бърза контраатака. Това сложи край на опита на Монако да стигне до обрат в дебютния си мач и първата изненада в Лига 1 стана факт.