Много емоции и красива игра на турнира Varna futsal summer cup 2014

Много емоции и красива игра предложи ден втори от международния турнир по футзал „Varna futsal summer cup 2014″.

Домакините от „Черно море – Мания“ загубиха от румънския „Юнайтед Галац“ с 3:4 в много интересен, красив и оспорван мач белязан от множество обрати и съдийска грешка отнела точката на „манияците“. Октавиан Чирес изведе гостите напред в резултата в 6-тата минута, а Николай Ненков възстанови равенството в 10-тата. Радостта на българският тим не трая дълго, тъй като 60 секунди по-късно румънците отново поведоха чрез Иван Каталин. При резултат 2:1 в полза на гостуващият тим, двата отбора се оттеглиха на почивка. През втората част „Черно море – Мания“.

заигра по-силно и логично стигна до обрат. След прострелен удар на Пламен Стойков топката срещна крака на съперников футболист и влетя в мрежата на Петрисор Тонита за 2:2(25′). В 35-тата минута с втория си гол в срещата Николай Ненков даде преднина на своя отбор, но само след около минута Андрей Крачун отново направи резултата равен. Тук идва и най-спорния момент в срещата. В заключителните минути в меле в наказателното поле на домакините топката срещна ръката на Иван Каталин, но това остана незабелязано от съдийската двойка и румънският играч добута топката във вратата.По този начин бе оформен крайният резултат и варненският тим бе ощетен.

В другия двубой за деня „Гранд Про“(Варна) – актуалният шампион на България и бронзовият медалист от изминалия сезон – „УНСС – Easy Credit“(София) не успяха да се победят след зрелищно 3:3. Головете за варненци реализираха Георги Карагеоргиев, Бойко Косев и Стойчо Попчев. За „студентите“ точни бяха Руслан Богданов, Денис Шарликов (дълга дузпа) и Стамен Арсов.
Така след втория ден на турнира лидер в класирането е румънският „Юнайтед Галац“ с пълен актив от 6 точки, следван от домакина „Черно море – Мания“ с 3, а на 3-то и 4-то място остават „УНСС- Easy credit“ и „Гранд Про“ с по 1 точка.

В неделния ден са и последните срещи от турнира. В 14:00 часа „Юнайтед Галац“ срещат „УНСС– Easy Credit”, а варненското дерби между „Черно море – Мания“ и „Гранд Про“ е с начален час 16:00.

След края на последния мач ще бъдат наградени всички отбори взели участие в турнира.