Ювентус победи сборен отбор на Австралия (ВИДЕО)

Ювентус победи с 3:2 сборен отбор на звезди от австралийското първенство, воден от Алесандро дел Пиеро. Приятелският двубой се игра на олимпийския стадион в Сидни пред повече от 55 хиляди зрители. Фернандо Йоренте, Паул Погба и Симоне Пепе се разписаха в полза на италианския шампион през втората част. Ювентус на два пъти изоставаше в резултата след попадения на Марсело Каруска и Томи Юрич.

"Старата госпожа" започна в почти изцяло титулярен състав, в който бяха националите Джанлуиджи Буфон и Андреа Пирло, аржентинецът Карлос Тевес, както и французите Патрис Евра и Погба. Дел Пиеро е без договор от сезон 2014-2015, след като изкара две години във ФК Сидни. 39-годишният бивш италиански национал изигра 19 сезона с екипа на Ювентус, в които записа 705 мача и вкара 289 гола.

Домакините поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Каруска преодоля Буфон, а в самото начало на втората част новото попълнение Евра центрира за Йоренте и той с глава изравни. Резервата Томи Юрич върна аванса на австралийския отбор четвърт час преди края, но Погба вкара красиво попадение за 2:2 в 85-ата минута. В добавеното време Пепе донесе успеха с 3:2 в полза на Ювентус.