Динамо с Манолев загуби най-старото московско дерби (видео)

Националът Станислав Манолев бе титуляр за Динамо (Москва) при загубата от Спартак (Москва) с 1:2 като домакин от втория кръг на руския шампионат. Българинът остана на терена на най-старото московско дерби до 67-ата минута, когато бе заменен. В герой за спартаковци се превърна Артьом Дзюба, който отбеляза и двата гола. За Динамо точен пък бе Александър Кокорин.

Резултатът бе открит от домакините още във втората минута, когато след едно центриране и последвало разбъркване в наказателното поле Кокорин успя да прати топката в мрежата. В 17-ата обаче Дзюба се възползва от грешно излизане на вратаря Роман Березовски и го изпревари за 1:1. В края на полувремето Динамо отбеляза гол, който обаче бе отменен. Александър Бютнер разстреля вратаря Артьом Ребров, но при удара топката мина в близост до Кевин Курани, който бе в засада и съдията не зачете попадението.

В началото на втората част Дзюба вкара втория си гол, с което и донесе победата на Спартак. След центриране на Дмитри Комбаров нападателят стреля с глава, но вратарят изби. При последвалата добавка обаче Дзюба не сбърка.

През втората част дебют за Динамо направи новото попълнение Матийо Валбуена, който замени Станислав Манолев. Французинът раздвижи много играта на тима си и отправи няколко опасни удара, които обаче не завършиха с гол. След негов шут и спасяване на Ребров, Кокорин довкара топката в мрежата, но отново бе маркирана засада.

Така Спартак записа втора поредна победа и е един от трите отбора с пълен актив от шест точки след първите два кръга. Другите са Зенит (Санкт Петербург) и ЦСКА (Москва). Тимът на Манолев пък остава с три, след разгромната победа със 7:3 над Ростов в първия кръг.