България вкара 8 гола на Австрия на плажен футбол

Българският национален отбор по плажен футбол победи Австрия с 8:6 във втората си среща от турнира в Евролигата. Двубоят се превърна в истински трилър, в който "лъвовете" показаха по-голяма психика и излязоха краен победител. След загубата от фаворита в групата Турция, момчетата на селекционера Симеон Христов излязоха на терена пределно мобилизирани и набързо поведоха с 2:0 с голове на вратаря Добромир Господинов и Костадин Меразчиев Австрия върна едно попадениe, а Филип Филипов направи резултата 3:1 след отлична солова акция на Калоян Цветков-Пуфиньо.

В началото на втората част България отбелязаха четвърти гол,след великолепно изпълнение на Калоян Цветков-Пуфиньо. След този гол, липсата на опит на международното поле си каза думата и "лъвовете" допуснаха австрийците да изравнят резултата до 4:4, при който завърши втората част. Заключителната третина започна много добре за България, която поведе с 5:4 след втори гол на Филип Филипов. Последва ново изравняване за 5:5.

След този гол българите показаха голяма воля за победа и след три гола, дело на Костадин Меразчиев, Иван Мартинов от дузпа и Филип Филипов, който записа хеттрик, резултатът стана 8:5. В заключителните секунди на мача австрийците успяха да върнат едно попадение и да оформят крайния резултат 8:6. Тази победа оставя отворена вратата за участие в Супер финала на България, като отборът се нуждае от победа в последната си среща, срещу Норвегия. Мачът ще остане в историята на Евролигата, като беше изравнен рекорд по резултатност в един двубой с отбелязаните 14 гола. Победата над Австрия е втората в историята на "лъвовете" при участието им в турнир от Евролигата, след успеха над Норвегия с 2:1 през 2013 година на турнира в Хага.