Марсилия изпусна победата в Бастия

Отборът на Олимпик Марсилия не успя да победи при гостуването си на Бастия в мач от първия кръг на Лига 1, въпреки че водеше с 3:1 в средата на второто полувреме, и срещата завърши наравно 3:3. Халфът Кристофър Мабулу отбеляза на два пъти за корсиканците, а веднъж от дузпа точен бе Гаджи Тало. За ОМ с два гола се отчете Андре-Пиер Жиняк, а третото попадение бе автогол на Ндри Ромарик.

И двата отбора имат нови наставници, които направиха дебют в днешния мач. Марсилия бе поет от Марсело Биелса, докато Бастия е под ръководството на Клод Макелеле.

Резултатът бе открит от домакините още в деветата минута, когато Мабулу изненада Стив Манданда с далечен удар. Скоро обаче Жиняк изравни, след като засече пас на Бенжамен Менди. В 17-ата минута Олимпик обърна изцяло резултата в своя полза. Един удар на Флоран Товен бе избит от Ромарик, но топката заблуди Алфонс Ареола и влезе във вратата му.

В 62-ата минута Жиняк направи резултата 3:1, след като Себастиен Скилачи игра с ръка в наказателното си поле. Скоро обаче и корсиканците получиха наказателен удар, който бе реализиран от резервата Гаджи Тало. В 73-ата минута Бастия успя да спаси точката, след като Мбулу успя да премине през няколко бранители на ОМ и прокара топката покрай Манданда за крайното 3:3.