Барса си намери боксова круша - 6:0 (видео+галерия)

Отборът на Барселона записа втора победа в предсезонните си игра, разбивайки с убедителното 6:0 тима на ХИК Хелзинки в контрола, играна на Олимпийския стадион във финландската столица. 18-годишният стрелец Мунир Ел Хадади блесна с две попадения (5 и 17), а останалите голове добавиха Сержи Роберто (9), Жерард Пике (24), Марк Бартра (49) и Сандро Рамирес (82).

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК Предвид изостаналата подготовка на звездите Луис Енрике даде шанс на млади момчета в стартовия състав. Голмайсторът на дублиращия тим Ел Хадади поведе атаката, подкрепян от Педро Родригес и Рафиня Алкантара. На вратата пък застана считаният за трети вратар Жорди Масип.

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК Яри Литманен символично изпълни първия удар по топката в мача. Каталунският тим успя да реализира първите си четири интересни положения и набързо напълни мрежата на съперника. В петата минута капитанът Андрес Иниеста даде прекрасен пас към Ел Хадади, който отбеляза по чудесен начин след удар от въздуха по диагонала.

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК В деветата Сержи Роберто направи двойно подаване с 18-годишния Мунир и с шут от 15 метра порази близкия ъгъл - 0:2. В 17-ата отново Ел Хадади се разписа. Центрирането на Рафиня беше прецизно и непокритият нападател отбеляза с глава с помощта и на гредата.

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК В 24-ата и Жерард Пике записа името си сред голмайсторите, след като "блаугранас" си подадоха топката многократно в наказателното поле на статичните защитници - 0:4. След това попадение вратарят на финландците напусна игра заради травма. В 34-ата Педро стреля покрай вратата от удобна позиция. Като цяло преди почивката "лос кулес" не срещнаха достатъчна съпротива от своя опонент.

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК И през втората част надмощието на каталунския колос беше значително. Още в 49-ата минута падна пето попадение. Резервата Иван Ракитич центрира от фаул и Марк Бартра отбеляза с глава в близкия ъгъл. В 55-ата отново хърватският техничар сътвори опасност, но вратарят изби неговия удар.

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК В 60-ата Луис Енрике направи пет смени, като впечатление направи оформянето на хърватска връзка в средата на терена между Ракитич и младата надежда Ален Халилович. До края на срещата каталунците продължиха да играят по-убедително от съперника, но положения почти липсваха. В 83-ата минута резултатът набъбна на 6:0. Сандро Рамирес се възползва от голово подаване на Ракитич и с кинжален удар под ъгъл наказа стража на финландците. В 87-ата Сандро премина с лекота през няколко защитници, но този път диагоналният му шут не беше точен.

Барса си намери боксова круша - 6:0 срещу ХИК Така каталунците се отърсиха от загубата с 0:1 от Наполи в сряда вечер. Следващата проверка на Барса е на 18 август срещу Клуб Леон в битка за традиционния предсезонен трофей "Жоан Гампер".

ХИК - Барселона - 0:6
0:1 - Ел Хадади (5)
0:2 - Сержи Роберто (9)
0:3 - Ел Хадади (17)
0:4 - Пике (24)
0:5 - Бартра (49)
0:6 - Сандро (82)

Барселона: Жорди Масип; Мартин Монтоя, Жерард Пике (46 - Едгар Йе), Марк Бартра, Жорди Алба (60 - Грималдо); Сержи Роберто (60 - Жерард Деулофеу), Серхио Бускетс (60 - Ален Халилович), Андрес Иниеста (46 - Иван Ракитич); Рафиня Алкантара (60 - Сампер), Мунир Ел Хадади (60 - Сандро), Педро Родригес