Неудържим Ивелин Попов поведе при голмайсторите в Русия (видео)

Капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов отново показа защо шефовете на Кубан не искат да се разделят с него въпреки примамливите оферти от няколко руски гранда. Попето отбеляза и двата гола за своя тим при драматичното равенство срещу Ростов в южното дерби на Премиер лигата. Мачът завърши 2:2, като гостите се добраха до точката с попадение на Виталий Дяков в 92-ата минута.

Ивелин Попов се разписа в 6-ата минута с глава след центриране на Данило, а в средата на второто полувреме беше точен и от спорна дузпа, дълго оспорвана от гостите. Така той вече има 3 гола от два мача и се изравни в челото на голмайсторкста листа с Александър Кокорин от Динамо (Москва). Между двете попадения на българина Тимофей Калачов изравни за Ростов.

През миналия сезон съперниците направиха две равенства, а от общо изиграните помежду им 14 мача в елита Ростов имаше само една победа. На старта Кубан надви с 2:0 Уфа, а Ростов претърпя разгромна загуба с 3:7 от Динамо. Седмица по-рано пък тимът на Миодраг Божович отстъпи на ЦСКА (Москва) в мача за Суперкупата на Русия

Началото беше за домакините, които организираха няколко бързи слизания към вратата на Стипе Плетикоса. В 3-ата минута хубаво центриране от десния фланг топката стигна до Ивелин Попов, но неговият удар излезе в аут. Не след дълго обаче българинът коригира мерника си и откри резултата. Този път подаването дойде отляво, Попов изпревари Хървойе Милич и не остави шансове на Плетикоса.

Футболистите на Ростов бързо преодоляха първоначалното стъписване и на свой ред организираха две-три добри атаки. В 25-ата минута лошо отбита топка от защитата на Кубан попадна право на крака на Калачов, който с мощен шут опъна мрежата за 1:1. До края на полувремето домакините притиснаха съперника, но първо Плетикоса спаси изстрел на Владислав Игнатиев, а след това удар на Попов от фаул рикошира в стената и излезе в корнер.

След почивката Кубан заигра много по-офанзивно и голът беше въпрос на време. В 56-ата минута Арсен Хубулов центрира перфектно към Данило, но той не успя да насочи топката във вратата. Малко след това дойде и най-спорният момент в мача. Андрей ешенко падна в наказателното поле на Ростов след съприкосновение с Бащош, а съдията Сергей Карасьов посочи бялата точка. Гостите наобиколиха рефера, като претендираха, че нарушение не е имало, но Карасьов беше непреклонен. След като страстите поутихнаха, Ивелин Попов изпълни прецизно наказателния удар и отново изведе Кубан напред в резултата.

Ростов трябваше да рискува и футболистите в синьо все по-често се задържаха в половината на Кубан, но центриранията към Александър Бухаров не носеха никаква заплаха за Александър Беленов, а в същото време домакините контраатакуваха опасно. Смените на Божович не помогнаха и времето си течеше, а Ростов все повече се доближаваше до втората си загуба. В 87-ата минута Попов отстъпи мястото си на Секу Олисе и беше изпратен с бурни овации от феновете.

В добавеното време след спасяване на Беленов Калачов не съумя да довкара топката, но в последните секунди защитата на Кубан сбърка фатално и националът Дяков донесе точката на Ростов. По този начин ростовчани се спасиха от втора поредна загуба, а Кубан пропусна великолепен шанс да поведе в класирането.