Българин с пореден гол в Чехия

Българският полузащитник Емануил Манев вкара първото си попадение в чешката втора лига, откакто премина в отбора на Усти на Лабе. Манев се разписа в 73-ата минута, но неговият гол направи домакинската загуба от Зноймо почетна- 1:2. Гостите нанесоха своя удар в първите 20 минути, когато поведоха с 2:0 благодарение на головете на Ковачич и Жондра.

Бившият халф на фалиралия Нефтохимик 1962 (Бургас) се появи на терена в 67-ата минута на мястото на Лейбъл и шест минути по-късно вкара красив гол. За гостите от Зноймо цял мач игра 38-годишният централен бранител Тодор Йонов, бивш футболист на Локомотив (Пловдив), Берое, Родопа, Несебър.

След два мача Усти на Лабе има една точка и е на 13-о място. Изпадналият от елита Зноймо постига втора победа и има пълен актив.