Григор е на 1/4-финал в Торонто след тежка битка с Робредо (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров продължава успешно участието си на силния турнир "Роджърс Къп" от сериите "Мастърс" в Торонто с награден фонд 3,766,270 долара. Поставеният под номер 7 в схемата тенисист надигра в три сета 7:5, 5:7, 6:4 испанеца Томи Робредо и продължава напред в турнира във фазата на 1/4-финалите, където ще срещне стария си познайник Кевин Андерсън, който отстрани по пътя си поставения под номер 3 Станислас Вавринка. Това е първа победа за Гришо над този противник.
Григор е на 1/4-финал в Торонто след тежка битка с Робредо
Димитров успя да спечели първия сет, който протече изключително равностойно, но в неговия край българинът показа по-здрави нерви и проби в последния момент за крайното 7:5 в своя полза. До този момент и двамата съперници демонстрираха отличен сервис и не бяха допуснали нито една възможност за пробив в своето подаване. В последните два сервис-гейма на Робредо Димитров изравни играта и макар да не успя да стигне до пробив при 5:4 в своя полза и да затвори сета по-рано, той спечели следващия гейм на нула преди да пробие за 7:5 след по-малко от 40 минути игра.
Българинът продължи с отличната си игра и в началото на втория сет, осъществявайки пробив в своя полза още при първия сервис-гейм на Робредо, за да поведе с 2:0 гейма.  След това той затвърди пробива си при свой сервис за 3:0. Едва тогава Робредо успя да спечели първия си гейм във втория сет, но бързо Гришо си върна преднината от 3 гейма, като спечели своето подаване - 4:1.

Испанецът обаче отказа да се предаде и също записа бърз гейм на сметката си за 4:2. Последва неприятен гейм за българина, в който Робредо поведе с 40:0 при негово подаване и още при първата си възможност успя да върне пробива, като направи резултата 4:3, а в следващия гейм докара нещата и до 4:4.

Димитров обаче бързо се окопити и спечели своето подаване, но същото направи и Робредо, след което последва нов спад в играта на българина, който отново допусна да губи с 0:40 на свой сервис и в крайна сметка се стигна до нов пробив за 5:6. В следващия гейм Гришо направи всичко по силите си да върне пробива, като докара нещата до дюс, но в крайна сметка Робредо издържа и успя да се измъкне, като така затвори и сета в своя полза - 7:5.
В третия сет играта тръгна гейм за гейм, като всеки от играчите печелеше сравнително лесно своето подаване до 3:2 в полза на Гришо. Тогава испанецът показа колебания на свой сервис и даде две точки за пробив на своя съперник, но след това с агресивна игра спечели четири поредни точки и взе и гейма за 3:3.
Последва нова размяна на геймове до 5:4 в полза на Димитров. Тогава Робредо отново бе притиснат от българина и Гришо стигна до мачбол при 40:30 в своя полза, но испанецът отново оцеля и се добра до равенство. След това обаче той изпусна две възможности да затвори гейма и се стигна до нов мачбол в полза на българина, който този път взе своето и с пробив затвори сета и мача в своя полза - 6:4.

ГАЛЕРИЯ от мача ГРИГОР ДИМИТРОВ - ТОМИ РОБРЕДО 7:5, 5:7, 6:4 - ТУК!!!