Дунав с класика срещу Светкавица

Футболистите на Дунав победиха Светкавица Търговище с 3:0 в контрола, играна на Градския стадион в Русе.

Светкавица завърши на второто място в Североизточната "В" група през миналия сезон и се смята за един от основните претенденти за челно място в крайното класиране през този. Въпреки това през целия двубой "драконите" бяха пълни господари на терена и не дадоха почти никакви шансове на съперника.
Още от първите минути стражът на гостите Дилян Димов бе подложен на "кръстосан огън". Мирослав Будинов, Георги Чакъров и Диян Димов бяха основните "стрелци", които по няколко пъти го затрудниха максимално, но той успя да запази врата си суха до края на първата част.

Минута преди почивката все пак вратата на "мълниеносците" бе разпечатана. Крайният защитник на "Дунав" Николай Колев се включи в атака, проби отдясно в наказателното поле на противниковия отбор и с точен удар по диагонала откри за 1:0.

През втората част играта продължи по подобен сценарий, а със засилването на дъжда се засилваше и натиска на дунавци. Така се стигна до 62-та минута, когато след многоходова атака Будинов намери непокрития на границата на наказателното поле на гостите Светослав Читаков, който с точен изстрел направи 2:0.

Последва пропуск на младата надежда на "драконите" Динко Станчев, който постоянно надиграваше противниковите играчи в дясната зона на атаката на русенци. Гредата също помогна за това топката да влезе по-малко пъти в мрежата на търговищкия тим. Шут на Диян Димов се отби от десния страничен стълб, а опитът за добавка на Будинов бе спасен от вратаря. В 75-та минута все пак Андреас Васев направи резултата класически с точна стрелба от над 20 метра в горния десен ъгъл.

Дунав (Русе): Цветомир Цанков, Николай Колев, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Георги Чакъров, Андреас Васев, Християн Кожухаров, Йордан Димитров, Мирослав Будинов (Радосвет Христов, Николай Парнаров, Александър Къснеделчев, Мартин Иванов, Любослав Булгурджиев, Светослав Читаков, Динко Станчев, Диян Димитров).

Срещата пропуснаха контузените Ивайло Раденцов, Мартин Цирков, Георги Маринов и Веселин Василев. След двубоя старши треньорът на дунавци Веселин Великов уточни, че Раденцов вече е подновил индивидуални занимания. Има голяма вероятност той да пропусне и срещата с Видима-Раковски (Севлиево) в събота, 9 август, от 11,00 ч. на Градския стадион в Русе. Очакванията обаче се, че той ще е на разположение за първия официален мач за сезон 2014/2015 в Североизточната "В" група - срещу Тича (Долни чифлик) на 17 август от 18,00 ч. в Русе.