Вожняцки преодоля с лекота втория кръг в Монреал

Каролин Вожняцки се справи без особени проблеми и с втория си мач на турнира по тенис за жени в Монреал с награден фонд от 2.4 милиона долара, след като се наложи с 6:1, 6:2 срещу Клара Кукалова. Следващата съперничка на датчанка ще бъде американската квалификантка Шелби Роджърс, която победи представителката на домакините на "Роджърс къп" Южени Бушар.

"Това е любимата ми настилка, а и напоследък играя доста силно във всички турнири. Монреал винаги е бил успешно място за мен, след като през 2010 година дори спечелих турнира. Чувствам се добре и се надявам да продължа победната си серия", каза Вожняцки, която е загубила само пет гейма в двата си мача на турнира на твърди кортове в канадския град.

Вожняцки започна надпреварата с приповдигнато настроение, след като спечели първия си турнир за годината при триумфа в Истанбул. В Канада обаче тя ще трябва да се справи с намиращата се в отлична форма и поставена под номер едно в схемата Серина Уилямс. Американката победи с 6:0, 6:2 Саманта Стоусър в мач, който беше прекратен за 28 минути поради лек дъжд. Миналата седмица тя пък спечели турнира в Станфорд, Калифорния.

Уилямс се нуждаеше само от 59 минути игрово време, за да победи австралийката Стоусър. Следващият й мач е срещу поставената под номер 15 Луцие Шафаржова, която е загубила всичките си шест мача до момента срещу американката.