Милан разгроми мексиканци в Хюстън (видео)

След поредица от слаби резултати в предсезонната си подготовка Милан разгроми с 3:0 мексиканския Чивас Гуадалахара. Мачът се игра в Хюстън при доста лоши атмосферни условия. Мбайе Нианг, Марио Балотели и Джампаоло Пацини отбелязаха головете за "росонерите", които играха с настроение и още до почивката водеха с 2:0.

Резултата откри Нианг в 20-ата минута след пас на Кейсуке Хонда. Балотели удвои от фаул в 38-ата, а оставеният непокрит Пацини сложи точка на спора в средата на втората част. Мексикандците можеха да поведат още при първата си атака, но Арсе уцели гредата. Футболистите на Чивас имаха и други шансове, но бяха обезкуражени от блестящия Кристиан Абиати.
Интересното е, че първото полувреме Милан игра с втория си екип, а след почивака с официалния си червено-черен за новия сезон.

МИЛАН - ЧИВАС ГУАДАЛАХАРА 3:0
1:0 Нианг (20)
2:0 Балотели (38)
3:0 Пацини (72)

МИЛАН: Абиати (Агаци); Aбате, Aлекс (Сапата), Мексес, Aлбертаци; Поли (Есиен), Кристанте, Мунтари (Сапонара), Хонда, Балотели (Пацини), Нианг

ЧИВАС: Родригес (Mичел); Перейра (Видрио), Салсидо (Алварес), Aраухо (Ернандес); Санчес (Еспарса), Aрсе (Енрике), Кастро (Толедо), Родригес (Солис)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Балотели, Пацини (M); Перейра, Салсидо, Арсе, Рейна (Ч)