Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Поредният гол на Левандовски не спаси Байерн от първа загуба (видео)

Байерн (Мюнхен) претърпя първа загуба в предсезонната си подготовка. Баварците отстъпиха с 1:2 на сборен отбор от звездите на Мейджър лигата в зрелищен мач, игран пред над 20 000 зрители в Портланд. Роберт Левандовски изведе германския гранд напред в резултата още в 8-ата минута, но Брадли Райт-Филипс и бившият футболист на Байерн Лендън Донован донесоха престижния успех на сборния отбор през второто полувреме.

Джосеп Гуардиола направи само една промяна в сравнение със състава, който излезе срещи Чивас Гуадалахара преди няколко дни. Франк Рибери отстъпи мястото си на Джердан Шакири, а световните шампиони Мануел Нойер, Филип Лаам, Жером Боатенг, Марио Гьотце, Бастиан Швайнщайгер и Томас Мюлер се появиха в игра след почивката.

Треньорът на "звездите" Калиб Портър заложи на добре познати имена като Тиери Анри, Обафеми Мартинс, Тим Кейхил, Майкъл Брадли и Клинт Демпси. Легендата на американския футбол Донован остана на пейката.

Байерн започна по-добре и в 7-ата минута удар на Роберт Левандовкси беше спасен от вратаря Ник Римандо. Само минута по-късно полякът се реваншира за пропуска си и откри резултата с мощен шут от границата на наказателното поле. Клаудио Писаро и Себастиан Роде бяха в основата на следващите интересни положения, но и двамата се разминаха с гола. За домакините удари отправиха Анри и Демпси, но те не затрудниха Том Щарке.

На почивката в сборния отбор бяха извършени 11 смени и скоро след подновяването на играта публиката имаше поводи за радост. Изравнителното попадение падна в 51-ата минута и бе дело на Брадли Райт-Филипс. В средата на втората част резервата Донован се пребори с Рафиня и Данте, след което спокойно прати топката в мрежата за 2:1. Малко след това Гуардиола пусна в игра германските национали, които се присъединиха по-късно към подготовката на отбора, но те не успяха да помогнат на Байерн да избегне поражението.

МЛС Олстарс - Байерн (Мюнхен) 2:1 (0:1)
0:1 Левандовски (8)
1:1 Райт-Филипс (51)
2:1 Донован (70)

МЛС Олстарс: Римандо (46 - Хамид); Йедлин (46 - Франклин), Колин (46 - Босуел), Беслър (46 - Еду), Паркхърст; Зуси (46 - Валри), Брадли (46 - Джонсън), Кейхил (46 - Алонсо), Анри (47 - Донован, 71 - Дуайър); Мартинс (46 - Торес), Демпси (46 - Райт-Филипс)
Байерн (Мюнхен): Щарке (62 - Нойер); Рафиня, Мартинес, Алаба (86 - Робен); Хьойберг (71 - Боатенг), Роде (80 - Лаам), Гаудино (62 - Данте), Бернат (80 - Контенто); Шакири (80 - Гьотце), Писаро (37 - Грийн, 80 - Швайнщайгер); Левандовски (80 - Мюлер)