Джокович оцеля след зрелищна битка с Монфис (ВИДЕО)

Световният №1 Новак Джокович преодоля много трудно втория кръг на турнира от серията "Мастърс" в Торонто. 27-годишният сърбин надделя над французина Гаел Монфис с 6:2, 6:7 (4), 7:6 (2) в първия си мач, след като спечели "Уимбълдън" през юли. Двубоят продължи 2 часа и 41 минути и предложи много емоции на зрителите, като Монфис бе във вихъра си и с някои луди изпълнения отново показа защо е един от най-атрактивните тенисисти в тура.

След като взе само два гейма в първия сет, Монфис се пребори за втория след тайбрек, а в третия поведе с 3:1 и трикратният шампион (2007, 2011, 2012) Джокович бе изправен пред трудна задача. Сърбинът обаче запази спокойствие, върна пробива, а при 5:5 в 11-ия гейм имаше три брейкпойнта, но французинът ги отрази. След това пък Монфис бе само на две точки от победата при 15:30 и 30:30 в сервис-гейма на сърбина, но всичко трябваше да се реши в още един тайбрек, в който Джокович доминираше на корта. Сърбинът поведе с 4:0 и въпреки че Монфис намали на 2:4, Ноле взе следващите три точки, като реализира още първия си мачбол с блестящ печеливш удар. Това бе 10-а победа от 10 мача за Джокович срещу Монфис.

В Торонто световният №1 ще се опита да се присъедини към Рафаел Надал и Роджър Федерер и да стане третият играч в историята с поне 20 титли от категорията "Мастърс".

В третия кръг Джокович ще се изправи срещу друг французин - Жо-Вилфред Цонга, който надигра сънародника си Жереми Шарди със 7:6 (6), 6:4.

Междувременно, шотландецът Анди Мъри разби за 54 минути с 6:2, 6:2 младия австралийски талант Ник Кирьос, който получи "уайлд кард" за турнира. Припомняме, че Кирьос сензационно елиминира Рафаел Надал на 1/8-финалите на "Уимбълдън" тази година. Следващият съперник на Мъри е французинът Ришар Гаске, който оцеля след бомбардировката, на която бе подложен от гиганта Иво Карлович. Хърватинът записа 27 аса, но те не му стигнаха за победа и двукратният финалист (2006, 2012) Гаске спечели с 5:7, 7:6 (5), 6:3.

В други по-интересни срещи испанецът Давид Ферер загуби сет срещу американския квалификант Майкъл Ръсел, но го победи с 6:4, 2:6, 6:1, а хърватинът Марин Чилич доста трудно елиминира "щастливия губещ" от квалификациите Малек Джазири (Тунис) с 4:6, 6:0, 7:6 (4).