Ново попълнение провали Барса срещу Наполи (видео)

С гол на Блерим Джемайли малко преди края Наполи надви Барселона с 1:0 в контрола, играна в Женева. Лионел Меси и Хавиер Масчерано не пътуваха с Барса за Швейцария, а звездата на Наполи Гонсало Игуаин изненадващо остана на резервната скамейка. Дебют за каталунците направи вратарят Клаудио Браво, но именно бившият страж на Реал Сосиедад беше виновникът за гола, с който италианците стигнаха до победата. Чилиецът позволи топката да мине през ръцете му, но имаше и добри спасявания при удари на Марек Хамшик и Хосе Кайехон.

Срещата беше равностойна и с доста положения пред двете врати. С пропуски за Наполи се запомниха Дуван Сапата и Лоренцо Инсинье. Те можеха да се разпишат след флангови центрирания, но малко не им достигна да пратят топката във вратата. Стражът на италианския тим Рафаел също трябваше да се намесва след изстрели на младока Мунир.

На полувремето в игра за Наполи се появи привлеченият от Суонзи нападател Мичу. Барса беше близо до това да поведе след грешка на Джандоменико Место и удар на Педро Родригес. Нулевото равенсво се запази чак до 79-ата минута, когато Браво не можа да спре мощния далечен удар на Джемайли и топката се озова във вратата.

В края на мача резервата Жержард Деулофеу имаше перфектен шанс да изравни, но вратарят на Наполи рафаел спаси удара му.

БАРСЕЛОНА - НАПОЛИ 0:1 (0:0)
0:1 Джемайли (79)

БАРСЕЛОНА: Браво, Монтоя, Пике (59 - Ле),  Бартра (74 - Деулофеу), Алба (59 - Грималдо), Бускетс (59 - Сампер), Ракитич (59 - Халилович), Иниеста (59 - Роберто), Рафиня (74 - Адама), Мунир (59 - Сандро), Педро (74 - Баняк)

НАПОЛИ: Рафаел, Маджо (46 - Место), Албиол (84 - Луперто), Кулибали, Бритос (46 - Гулам), Жоржиньо (59 - Инлер), Гаргано (71 - Джемайли), Кайехон (71 - Варгас), Хамшик (71 - Сунига), Инсинье (59 - Мертенс), Сапата (46 - Мичу)