Ман Юнайтед катурна Ливърпул и взе първи трофей при Ван Гаал (видео+галерия)

Манчестър Юнайтед победи големия съперник Ливърпул с 3:1 на финала на приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс трофи в САЩ. "Червените дяволи" направиха пълен обрат от 0:1 и така грабнаха първия си трофей при новия мениджър Луис ван Гаал. Стивън Джерард от дузпа в 14-ата минута даде преднина на мърсисайдци, но Уейн Рууни в 55-ата и Хуан Мата в 57-ата минута обърнаха нещата в полза на Юнайтед. Джеси Лингард пък окончателно реши всичко в мача с трети гол в 88-ата минута.

Рууни изведе тима на Юнайтед с капитанската лента. Отборът от Манчестър стартира мача по-добре и още в 5-ата минута можеше да открие резултата. Тогава топката бе центрирана остро в наказателното поле и стигна до непокрития Хавиер Ернандес, който обаче от близо направи фрапантен пропуск и не успя да насочи кълбото във вратата.

Манчестър Юнайтед отмъкна купа под носа на Ливърпул в САЩ Ливърпул  бързо влезе в час и в 9-ата минута създаде първата си голова опасност като при центриране от фаул защитник не изчисти добре и позволи на Джордан Хендерсън да стреля с глава от близо, но много неточно. В 13-ата минута обаче Рахийм Стърлинг нахлу на скорост в пеналта на "червените дяволи" и бе спънат от Фил Джоунс, а съдията посочи бялата точка. Стивън Джерард се нагърби с отговорността да изпълни дузпата и бе точен за 0:1.

Манчестър Юнайтед отмъкна купа под носа на Ливърпул в САЩ До края на полувремето мърсисайдци бяха отборът, който стоеше по-добре на терена. В 24-ата минута Фелипе Куотиньо отправи страхотен далечен удар, но и Давид Де Хеа отговори с великолепно спасяване. В 35-ата минута пък Стърлинг претендираше за нова дузпа за нарушение срещу него, но този път съдията подмина ситуацията. В 41-ата минута и Мартин Кели реши да пробва точността си от далеч, но без особен успех.

И втората част започна с натиск на Ливърпул. Първо в 48-ата минута Джерард открадна една топка и изведе Рики Ламбърт, който пропусна от добра позиция. След това и Стърлинг имаше добър шанс като се освободи в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката мина покрай вратата.

Манчестър Юнайтед отмъкна купа под носа на Ливърпул в САЩ Юнайтед обаче издебна своя шанс и при една от малкото си добри атаки до момента стигна до изравняване. В 55-ата минута Уейн Рууни получи чудесно центриране в наказателното поле и прати топката в обратния ъгъл за 1:1. Само две минути по-късно Хуан Мата бе намерен пред пеналта и със силен удар донесе пълен обрат на своя тим - 2:1. "Червените дяволи" вкараха и трети гол в 64-ата минута, но той бе нередовен. При едно балонно центриране топката тупна от външната страна на мрежата, но се върна на терена и Рууни я прати във вратата, като в първия момент съдията даде гол, но след това се коригира.

Манчестър Юнайтед отмъкна купа под носа на Ливърпул в САЩ До края Ливърпул отново взе инициативата. Мърсисайдци опитаха да стигнат до изравняване, но така и не успяха да притиснат опасно своя противник. В същото време в 88-ата минута топката бе центрирана на границата на наказателното поле на Ливърпул, където Кагава не успя да я укроти, но това направи Лингард и със страхотен шут я заби в мрежата за крайното 3:1. Така Юнайтед грабна трофея в турнира и тлъст чек на стойност 1 милион долара.