Мурсия чупи рекорд на Вили Вуцов за най-кратък престой в Левски

Хосе Мурсия счупи ре­корда на Велислав Ву­цов, като води Левски в едва 3 мача. Вили удър­жа 4 срещи през 2008-а. Испанецът устиска по-малко от два месеца, ка­то записа 1:1 с Локо (Пд) у дома, 0:2 с ЦСКА и 1:0 с Локо (Сф). Вуцов зае поста след странното уволнение на Станимир Стоилов и Наско Сираков през май 2008 г. Вили по­стигна 1 победа, 1 реми и 2 загуби. Минути след 0:1 в първия мач с БАТЕ в София за Шампионската лига през август бе изри­тан.

Третото място в класа­цията в новото „синьо" време е за Рюдигер Абрамчик - 7 мача в нача­лото на пролетния полусезон през 2002-а. Гер­манецът подписа още през ноември 2001-а, но води официален двубой чак през февруари. И при тримата най-мимолетни треньори мотивите за изхвърлянето са: не вдига нивото на отбора, не пра­ви добри тренировки, от­борът не играе добре. А германецът имаше 5 по­беди и само две равен­ства. Но директорът Си­раков го разкри като не­кадърник още с пристига­нето и демонстративно излезе в отпуск.

И тримата треньори обаче успяваха да на­правят подготовка с тима (зимна или лятна).

Под 10 мача има в по­следния четвърт век и по­койният Владимир Федотов - 8 през лятото на 2000 г. Руснакът обаче дойде като временен тре­ньор до завръщането на Любко Петрович от Шанхай. Обаче добри­ят дядя Володя бе махнат още преди идването на сърбина и Сираков води тима с 3 победи от 3 мача.

Мурсия бе махнат след третия мач за новия се­зон, но уволнението бе решено още след вечното дерби.

„Сините" натириха Ви­ли Вуцов след втория мач от сезона 2008/2009 г., както и Ники Митов през 2013/2014 г., и Емо Велев през 2009/2010 г. Смяна­та на Кокала обаче бе ре­шена още в почивката на първия мач (4:0 с андорския Сант Жулия) в сре­ща на крак на стадиона.

Левски направи вече 13 треньорски рокади в последните 6 години след фаталното махане на Мъри, без да се броят временните. Георги Ива­нов води отбора два пъти, така че специалистите са 12.

Николай Костов (2012) и Елин Топузаков (2014) бяха „сини" треньори в по 11 мача, Славиша Йоканович (2013) - в 12, Нико­лай Митов (2013) - в 13, Радко Достанич (2009) - в 15. Само Илиан Илиев (2012-2013 г.) се задър­жа повече - 29 срещи.