България победи Румъния в Самоков

Мъжкият национален отбор на България записа нова победа по време на подготовката си за квалификациите за Евробаскет 2015, след като тази вечер се наложи над Румъния със 78:65, като по този начин момчетата на Георги Младенов спечелиха и приятелския турнир, който се проведе в Самоков.

Александър Везенков беше над всички в селекцията на „лъвовете” и записа срещу името си „дабъл-данъл” – 21 точки и 10 борби, а Христо Захариев и Чавдар Костов добавиха съответно по 15 и 12 точки за успеха.

Българите започнаха отлично и поведоха набързо с двуцифрена разлика, но в самия край на първата четвърт северните ни съседи се активизираха и със серия от 8:0 успяха да стопят изоставането си – 15:18.

Втората част премина изцяло под контрола на нашите момчета, като над всички беше Везенков, който с няколко отлични изяви в нападение отново възстанови двуцифрената разлика, която се запази до края на първото полувреме – 45:34.

Третата четвърт премина при постоянна размяна на надмощие, като румънците на няколко пъти успяваха да стопят пасива си, но не и да стигнат до обрат.

Всичко в този мач приключи малко след началото на решителните десет минути, когато с няколко безответни атаки България стигна до 13-14 точки преднина, с което си подсигури и крайния успех – 78:65.