Вердер нанесе първа загуба на Челси при завръщането на Дрогба (видео)

Вердер (Бремен) нанесе първа загуба на Челси в предсезонната подготовка, побеждавайки лондончани с 3:0 на своя "Везерщадион". Елжеро Елиа от дузпа (18') и Людовик Обраняк (36') дадоха комфортен аванс на домакините до почивката, а Феликс Кроос оформи класиката минута преди края, отново от бялата точка.

Тибо Куртоа започна за първи път като титуляр на вратата на Челси и се отличи с няколко добри намеси, а в предни позиции стартираха Фернандо Торес и Диего Коща. Зад тях действаше Сеск Фабрегас.

Още в 18-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Центриране отдясно срещна ръката на Джон Тери, който нямаше какво да направи. Елжеро Елиа бе точен от бялата точка, въпреки че Куртоа се хвърли в същия ъгъл, но изстрелът на холандеца бе много прецизен. До почивката Вердер отбеляза още един гол.  Людовик Обраняк се възползва от поредната грешка в отбраната на Челси и засече с глава центриране отдясно, пращайки топката в далечния ъгъл на Куртоа - 2:0.

В началото на втората част в игра за Челси се появиха Чех, Кейхил, Иванович, Микел и Дидие Дрогба, който направи повторен дебют за "сините", след като се завърна на "Стамфорд Бридж" през това лято. Малко по-късно влязоха и Ейк, и Азар.

Фабрегас пропусна много добра възможност в средата на втората част, когато негов изстрел от близо 20 метра, профуча на сантиметри над напречната врата. Азар също бе близо до гола, но и той не успя. Минута преди края главният рефер даде втора, много спорна, дузпа в полза на домакините - този път за нарушение на Ейк, който всъщност игра с топката. Братът на Тони Кроос - Феликс, бе точен от бялата точка за крайното 3:0.

Вердер (Бремен) - Челси 3:0

1:0 Елиа (18'-д)
2:0 Обраняк (36')
3:0 Кроос (89'-д)

Титулярни състави:

Вердер (Бремен): Волф, Фритц, Лукимиа-Мулонготи, Калдирола, Гарсия, Галвес, Бартелс, Обраняк, Юнозович, Ди Санто, Елиа

Челси: Куртоа, Аспиликуета, Зума, Тери, Филипе Луиш, Ван Гинкел, Матич, Салах, Фабрегас, Торес, Коща