Евертън и Порто не се победиха, а Лукаку целуна емблемата (видео)

Отборите на Евертън и Порто завършиха наравно 1:1 в приятелски мач, игран на "Гудисън Парк" в Ливърпул. Двата тима си размениха по едно попадение през двете полувремена. Стивън Нейсмит откри за домакините в края на първата част, но Джаксън Мартинес изравни в средата на второто полувреме.

Преди мача пред публиката на Евертън бе представена рекордната покупка на тима Ромелу Лукаку. Белгиецът бе посрещнат с голям ентусиазъм от феновете и целуна емблемата на тима.

Домакините откриха резултата в 42-ата минута, когато вратарят на Порто Фабиано Фрейтас направи груба грешка и подаде топката на Ейдън МакГийди, който веднага намери Нейсмит на чиста позиция, който с премерен удар откри. В 57-ата обаче Андер Ерера навлезе в наказателното поле и намери Мартинес. Колумбийският национал пък без да се бави успя да я прати в мрежата.

Това бе трета контрола за Евертън преди началото на сезона. Преди това "карамелите" записаха равенство с Транмиър (2:2) и загуба от Лестър (0:1).

За португалците пък това бе шеста проверка преди началото на шампионата. Преди това "драконите" победиха Валадарес (9:0), Авеш (1:0), Венло (6:2) и Генк (3:1) и завършиха наравно със Сент Етиен (0:0).

ЕВЕРТЪН - ПОРТО 1:1
1:0 Нейсмит (42)
1:1 Мартинес (57)