Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Изявил желание да напусне "Колежа" донесе нова победа на Ботев Пд

Отборът на Ботев (Пловдив) продължи успешните си игри от началото на шампионата в "А" група. "Канарчетата" се наложиха с 2:1 над коравия тим на Черно море в мач от 3-ия кръг от родното първенство. По този начин "жълто-черните" вече имат актив от седем точки.

Победата на Ботев в днешната среща донесе нападателят Юнес Хамза, който вече изяви желание да напусне "Колежа". Таранът носи три точки на своя тим за втори път, след като вкара срещу Локомотив (София) за 1:0.

Томаш Иршак изведе "канарчетата" напред в резултата в 19-ата минута. В 44-ата минута Стенио дос Сантос изравни. В 84-ата минута влезлият като резерва Юнес Хамза покачи на 2:1.

Срещата се игра на стадиона в Коматево пред празни трибуни заради наказание на "канарчетата".

Началото на мача бе доста спокойно и двата тима не си създаваха особени главоболия. До 18-ата минута нямаше нито едно опасно положение и точен удар към вратата.

В 21-ата минута Иршак сложи край на скуката. Футболистът бе изведен на добра позиция, навлезе в наказателното поле и с премерен удар не остави шанс на стража на гостите за 1:0.

Минута по-късно Цветелин Чунчуков отправи силен изстрел, но Георги Китанов успя да избие в корнер.

В 38-ата минута Симеон Райков стреля от пряк свободен удар. Топката летеше опасно към вратата на Михаил Иванов, но стражът се намеси и предотврати попадение.

В 44-ата минута колективна грешка в защитата на Ботев след центриране от корнер позволи на Стенио дос Сантос да вкара за 1:1.

Втората част премина в споделено надмощие. Ботев бе по-активният тим до 70-ата минута, но после изпусна инициативата. В момента, в който варненци погледнаха смело в атака, бяха попарени.

В 84-ата минута Юнес Хамза покачи на 2:1. Тунизиецът бе изведен по отличен начин от Иршак и с премерен шут опъна мрежата.

В 90-ата минута таранът пропусна добра възможност да запише за втори път името си сред голмайсторите и резултатът остана непроменен.

БОТЕВ ПД - ЧЕРНО МОРЕ 2:1