На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Иванов и Калчев биха и австралийците, излизат срещу австрийци на 1/16-финал на Световното

Ивайло Иванов и Димитър Калчев завършиха на 3-то място в своята Група "Е" на световното първенство по плажен волейбол за младежи до 19 години в Португалия, а жребият им отреди австрийците Йоханес Крац и Мориц Пристауц-Телзниг като съперник в първия кръг от директните елиминации тази вечер.  Мачът е от 19,15 часа българско време на корт №4 на плажа в Порто.

Българската двойка спечели последния си мач от групата днес, надигравайки австралийците Регън Фадърс и Саймън Грей с 2:1 (21:16, 17:21, 15:11) след 44 минути игра и оставяйки ги на последното шесто място без нито една победа. Нашите преминаха през тази фаза от състезанието с 3 победи и 2 загуби. Другите два мача от групата завършиха според очакванията – 2:0 (21:14, 21:17) за поляците Матеуш Лисиковски и Якуб Йетке, които спечелиха групата без загуба, срещу литовците Мариус Бараускис и Едгарас Барткус, които останаха пети, и 2:0 (21:18, 23:21) за пуерториканците Даниел Ривера и Рикардо Падия Ривера, които станаха 2-ри, срещу украинците Иля Ковальов и Олег Плотницкий, за които остана спасителното 4-то място.

От своя страна двойката от Австрия Крац и Мориц Пристауц-Телзниг завърши на 4-то място в своята Група "В" с 2 победи над двойки от Румъния и Намибия и 3 загуби от отбори от Бразилия, Германия и Мексико. Мориц Пристауц-Телзниг е добре познат на Иванов и Калчев от финалите на Европейската отборна купа за подрастващи в Анталия по-рано тази година.  Там той и тогавашният му партньор Паул Бухегер сложиха точка на надеждите на нашите да се класират за Нанджин 2014, побеждавайки ги с 2:0 (21:16, 21:16). Бухегер и Пристауц-Телзниг спряха победния ход на Димитър Калчев и тогавашния му партньор Стефан Иванов и на европейското първенство до 18 години миналото лято в Беларус, надигравайки ги на 1/4-финала с точно същия резултат - 2:0 (21:16, 21:16). Сега обаче Пристауц-Телзниг е с друг съотборник, което като че ли дава повече шансове за успех на пясъчните "лъвчета". Леко предимство на австрийците дават и двата часа повече почивка, с които те разполагаха след последния си мач от групите днес, загубен в два гейма, докато българите изиграха три.

Победителите в този 1/16-финален двубой ще се изправят утре в 1/8-финален мач срещу първенците от Група "С" Лео Авейро и Сантяго Аулиси от Аржентина.