Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Доминик Тийм отстрани шампиона Гранойерс

Доминик Тийм (Австрия) победи защитаващия титлата си Марсел Гранойерс (Испания) и се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже на червени кортове в австрийския курорт Кицбюел с награден фонд 485 хил. евро. Тийм се наложи над Гранойерс с 6:4, 7:5 и за пръв път в кариерата си достигна до полуфиналите на турнира. Австриецът губеше с 1:3 в първия сет, но спечели 10 от следващите 13 гейма и поведе с 5:2 във втория сет.

20-годишният Тийм, най-младият тенисист в топ 50 на световната ранглиста, ще играе на полуфиналите срещу шампиона за 2008 година Хуан Монако (Аржентина). Монако спечели срещу номер 4 в схемата Андреас Сепи (Италия) с 6:2, 3:6, 6:3. Двата четвъртфинала бяха преместени от вчера за днес поради дъжд. В другия полуфинал Давид Гофен от Белгия ще играе с Максимо Гонсалес от Аржентина.