Неделев пропусна успешния старт на Майнц (видео)

Майнц 05 започна участието си в Лига Европа с минимален домакински успех срещу Астерас Триполис. В първа среща от третия предварителен кръг на турнира германският тим се наложи с 1:0 у дома благодарение на точния удар на
Шинджи Оказаки в 45-ата минута. Българският национал Тодор Неделев не попадна в групата на Майнц.

Домакините доминираха почти през целия мач, но пропуснаха доста положения. Гърците също имаха своите шансове и в 40-ата минута Маза уцели гредата. Малко по-късно южнокореецът Коо жа-Чеол подаде на японеца Оказаки и той откри резултата. След почивката германците продължиха да атакуват, но Кристоф Моритц и Юнус Мали се разминаха с гола.

За Астерас Триполис шанс се откри пред румънеца Дорин Гоян, но и той не уцели очертанията на вратата.

В друга среща днес Спартак (Търнава) надви с 2:1 като гост Сейнт Джонстън. Иван Шранц вкара и двата гола за словаците, а домакините от Шотландия намалиха чак в края чрез Дейвид МакКей.