Късен гол попари отбора на Муту и Присо

Петролул изпусна спечелен мач срещу Виктория (Пилзен) в третия квалификационен кръг на Лига Европа и стигна само до 1:1. Румънците бяха по-добрият отбор на терена и поведоха в 77-ата минута с гол на ветерана Адриан Муту, но буквално в последните секунди Даниел Колар изравни за гостите от Чехия.

За Петролул резерва беше бившият футболист на ЦСКА Нджонго Присо. Той влезе в игра в 72-ата минута на мястото на Непомучену.

В други срещи от турнира хърватският РНК Сплит надви Черноморец (Одеса) с 2:0, Рикеа разби Викингур с 5:1, а Шахтьор (Солигорск) удари с 5:2 като гост белгийския Зюлте-Варегем.