Палачът на Ботев измъчи ПСВ Айндховен (видео)

ПСВ Айндховен спартира участието си в Лига Европа с минимална победа над австрийския втородивизионен Санкт Пьолтен с 1:0. Гостите, които в предишния кръг елиминираха Ботев (Пловдив), оказаха сериозна съпротива на "Филипс Стейдиъм" и удържаха нулевото равенство до почивката. През втората част обаче те отпаднаха физически и натискът на холандците даде резултат. В 56-ата минута новото попълнение на ПСВ Люк де Йонг се разписа с глава след центриране от десния фланг.

До края домакините имаха още положения, но ги пропиляха. Холандците дори завършиха с човек по-малко след червен картон на Йозефсон в последната 90-а минута.

ПСВ АЙНДХОВЕН - САНКТ ПЬОЛТЕН 1:0
1:0 Де Йонг (56)