Ливърпул излъга Манчестър Сити с дузпи (видео)

Ливърпул надви Манчестър Сити след дузпи на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк в среща от приятелския турнир за "Интернешънъл Чемпиънс Къп". В редовното време двубоят завърши 2:2, но при изпълненията на наказателните удари "мърсисайдци" спечелиха с 3:1 и станаха фаворит за спечелването на групата си и достигане до финала в Маями.

Двубоят започна отлично за "гражданите". Стеван Йоветич откри в 52-ата минута с удар отбилзо. Само 6 минути по-късно обаче Хендерсън изравни за "мърсисайдци".

В 64-ата минута след удар на Цукулини само гредата спаси вратата на Ливърпул от ново попадение. Такова обаче беше регистрирано в 67-ата минута, когато Йоветич вкара втория си гол в мача. Сити удържа аванса си до 85-ата минута, когато  Стърлинг изравни за Ливърпул. Резултатът се запази до края на редовното време и според регламента се стигна до изпълнение на дузпи.

Първите три наказателни удара бяха отразени от вратарите, но Ливърпул първи успя да реализила чрез Емре Чан. Симон Миньоле отрази следващия удар на Навас, докато Хендерсън не сгреши. Сити вкара първата си дузпа едва от четвъртия опит, но следващият изпълнител за Ливърпул Лукаш беше безгрешен и сложи точка на спора.

Иначе и двата тима стартираха успешно участието си в предсезонната надпревара. Сити победи Милан с 5:1, а Ливърпул надви Олимпиакос с 1:0.

На трибуните в Ню Йорк бяха и двама знамените актьори - Майк Майърс и Даниъл Крейг, изиграли образите съответно на Остин Пауърс и Джеймс Бонд.

Манчестър Сити - Ливърпул 2:2 (1:3)
1:0 - Йоветич (52)
1:1 - Хендерсън (58)
2:1 - Йоветич (67)
2:2 - Стърлинг (85)

Стартови състави:

Манчестър Сити: Кабайеро, Клиши, Коларов, Боята, Настасич, Фернандо, Навас, Цукулини, Милнър, Йоветич, Джеко.

Ливърпул: Джоунс, Кели, Туре, Коатес,  Енрике, Джерард, Хендерсън, Алън, Коутиньо, Ламбърт, Стъридж.