Калиакра с първа победа в контролите

Изпадналият в групата на аматьорите футболен отбор на Калиакра (Каварна) победи Провадия с 3:1 в контролна среща от подготовката за първенството на Североизточна В група. Това е първа победа за играчите на младия наставник на тима от Каварна Иван Райчев.

В първите две контроли Калиакра загуби като домакин от Суворово с 2:4 и от Спартак (Варна) с 1:5. Головете за Калиакра отбелязаха Румен Александров в 30-ата и 43-ата и Явор Въндев в 62-ата минута на мача.

За гостите от Провадия вкара Живко Бояджиев от дузпа в 88-ата минута. До старта на първенството на 17 август Калиакра ще направи още две проверки, и двете на чужд терен. На 2 август ще гостува на отбора на Шумен и на 10 август на Тервел.