Легия унижи Селтик във Варшава (видео)

Шотландският Селтик отнесе звучен шамар при гостуването си на Легия във Варшава. Шотландците бяха разгромени с 4:1, а играчите на домакините могат да съжаляват, че не постигнаха още по-изразителен успех.

Началото на мача не предвещаваше такъв край за Селтик. "Детелините" откриха в 8-ата минута чрез Калъм Макрегър, който наказа грешка в отбраната на поляците. Авансът на Селтик беше заличен след две минути, когато Мирослав Радович изравни. В 36-ата минута централният нападател направи обрата пълен, а минута преди почивката Селтик остана с човек по-малко заради директен червен картон на Ефе Амброуз.

В 59-ата минута домакините пропуснаха дузпа, като хърватинът Ивица Върдоляк сгреши. В 84-ата изигралият много силен мач младок Михал Жиро покачи на 3:1, преди още веднъж Върдоляк да пропусне от бялата точка.

Въпреки това Легия намери време за още едно попадение в добавеното време на срещата, когато Якуб Косечки се разписа след асистенция на Брож.

Легия - Селтик 4:1

0:1 - Макрегър (8)
1:1 - Радович (10)
2:1 - Радович (36)
3:1 - Жиро (84)
4:1 - Косечки (90)