Спартак (Плевен) падна в Свищов - таран на Академик с тежка травма

С минималното 1:0 започна поредицата си от контролни срещи свищовският Академик. Селекцията на играещия треньор Борислав Борисов надви у дома Спартак (Плевен). Голът на победата реализира привлеченият от Видима-Раковски Велислав Денчев. В 66-ата минута нападателят реализира много красив гол, с технчен удар отляво.

През целия мач спартаковци бяха по-дейни, продължително владееха топката, разиграваха, но всичко добро за тях приключваше до наказателното поле на домакините.

"Студентите", които тренират една от няколко дни умишлено заиграха затворено, разчитайки на контратааки. Те видимо отпаднаха физически след първото полувреме. Въпреки това можеха да бият и по-изразително. В 32-ата минута Красен Каравелов стреля в гредата. В 82-ата пък Лилян Маринов, който е син на бившия полузащитник през 90-те на столичните ЦСКА, Левски, Славия и Локомотив – Йордан Маринов, бе близо до второ попадение. 16-годишният външен халф, който идва от юношеската школа на сателитен на лондонския Тотнъм тим се измъкна зад гърба на отбраната на гостите, но се забави и плевенски бранител успя да избие топката от краката му. Най-чистото положение за Спартак пропиля Васил Шопов. В 75-ата минута той бе изведен очи в очи със свищовския вратар, но се засуети и пропусна момента.

Тежка контузия получи в 20-ата мнута таранът на домакините Десислав Русев. Със съмнения за счупена ръка и изваден лакът той бе откаран в плевенската болница.