Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Юношите отказаха Люксембург за четири минути в края

Юношеският национален отбор по баскетбол на България записа третата си победа на ЕвроБаскет в София, надигравайки състава на Люксембург с 55:46. По този начин възпитаниците на треньора Людмил Хаджисотиров стартираха успешно участието си във втората фаза на турнира - за разпределение на местата от 9-то до 18-тo.

"Лъвчетата" изковаха успеха си в заключителните 10 минути на двубоя, след като в продължение на три части Люксембург оказа максимална съпротива на родните таланти.

Първите две части бяха изключително равностойни и след 15:15 и 13:12, българите се оттеглиха с аванс от точка - 28:27 на почивката. Третият период пък бе нискорезултатен, като двата тима си реализираха едва 15 точки, за да се стигне до ново равенство - 35:35 след 30 минути.

В последната четвърт България заигра по-добре, като в последните четири минути не позволи на Люксембург да реализира нито точка, за да се стигне до крайното 55:46.

Мартин Горунов изигра отличен мач и приключи с 14 точки и 9 борби, а Николай Вангелов записа "дабъл-дабъл" от 11 точки и 13 борби.

За Люксембург Том Капген наниза 19 точки и направи 4 асистенции, но също така сгреши цели 7 пъти, докато Оливер Вуякович се отчете с 15 точки и 12 борби.

Утре от 20.30 часа България ще се изправи срещу Холандия в тренировъчната зала на "Арена Армеец".