Левски (U21) и ЦСКА (U21) не излъчиха победител в здрава битка (видео+галерия)

Дублиращите тимове на Левски и ЦСКА завършиха 1:1 в дербито от втория кръг на Елитната U21 група, коeто се игра на официалния терен на стадион "Георги Аспарухов". Гостите откриха чрез Петър Витанов в 20-ата минута, а Никола Георгиев изравни в 84-ата минута. Това са първи точки за двата състава в шампионата.

Отборът на Георги Тодоров загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив) на старта, а за "червените" това бе дебют в дублиращото първенство, тъй като първата им среща с Литекс бе отложена.

Над 550 зрители наблюдаваха срещата, а част от "сините" ултраси не пропуснаха да се заядат с дебютанта на "червените" Сендрино Мисиджан, който им отвърна подобаващо на почивката.

Левски (U21) - ЦСКА (U21) 0:1

Отличен мач за Левски направи Александър Любенов, който поне на три пъти спаси вратата си от чист гол при преднина на ЦСКА. "Сините" владееха инициативата, но по-опасните положения бяха пред тяхната врата.

Левски (U21) - ЦСКА (U21) 0:1 Първата опасност бе пред вратата на "червените", когато удар от въздуха на Радослав Цонев бе спасен от Анатоли Господинов. Именно близнака бе капитан за "сините", въпреки присъствието на Лъчезар Балтанов и Радослав Димитров.

Димитър Маймунков бе с лентата на "армейците". За тима на Сашо Борисов участие от първия тим на клуба взеха Сендрино Мисиджан и Марин Оршулич.

Петър Витанов откри в 20-ата минута, когато се възползва от рикошет в отбраната на "сините" и с левия крак от 13 метра откри.

Левски можеше веднага да изравни след хубав удар на Илия Димитров, но Господинов изби. След грубо нарушение на Божидар Чорбаджийски срещу Мики Орачев бе изваден първи жълт картон. Силният удар от фаул на Галин Ташев мина на сантиметри над горната греда.  В 36-ата минута Любенов спаси вратата си от втори гол, след като Радой Божилов се откъсна отдясно и със силен удар стреля от 7-8 метра.

Левски (U21) - ЦСКА (U21) 0:1 Втората част започна с ново уникално спасяване на Любенов, който изби в корнер от два метра удар на Божилов.

Домакините натиснаха и търсеха равенството без да създават чисти положения, а в 63-ата минута отново Любенов бе блестящ. Капитанът на юношите до 19 години на България пак спаси вратата си след удар на Пол Александров останал сам срещу него след пробив на Божилов.

При следващата атака Орачев пробва силен удар, но Господинов изби. "Сините" продължаваха да владеят топката, но без да създават чисти положения. Все пак в 84-ата минута Ради Димитров проби отдясно, след което центрира остро от аутлинията и резервата Никола Георгиев със силен удар изравни от 10 метра.

До края на срещата играчите в синьо се хвърлиха в атака, но Ради Цонев от фаул и после след нов удар пропусна да донесе победата.

ЛЕВСКИ (U21) - ЦСКА (U21) 1:1

0:1 Витанов (20)

1:1 Георгиев (84)

ЛЕВСКИ (U21):

24. Александър Любенов, 19. Радослав Димитров, 17. Деян Иванов, 3. Любомир Илиев, 4. Мики Орачев (76-6. Никола Георгиев), 16. Галин Ташев, 15. Лъчезар Балтанов, 10. Радослав Цонев, 7. Владислав Мисяк (50-8. Мартин Сандов), 11. Божидар Краев, 9. Илия Димитров,

Резерви:

12. Николай Кръстев, 14. Пламен Димов, 5. Антонио Илиев, 20. Стефан Аличков, 18. Валентин Добревски

ЦСКА (U21):

1. Анатоли Господинов, 2. Васил Попов, 14. Тони Стоичков, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Сендрино Мисиджан, 17. Марин Оршулич, 16. Петър Витанов, 8. Пол Александров, 9. Александър Аспарухов, 10. Радой Божилов (87-6. Иво Исаев), 11. Димитър Маймунков (65-23. Красимир Здравков)